Menu
Moje konto
Szukaj
Koszyk
0

Jak zamontować panele Fluffo?

Montaż miękkich paneli ściennych Fluffo SOFT jest prosty, szybki i czysty. Bez problemu można go wykonać samodzielnie. Zawsze do wysyłki paneli załączamy instrukcję montażu.

PRZYGOTOWANIE DO MONTAŻU

Na dzień przed montażem wyjmij panele z opakowania zbiorczego.

Rozłóż je swobodnie na podłodze tak, aby nie przygniatały się wzajemnie.

Kilkanaście godzin pozwoli na rozprostowanie się ewentualnych ugnieceń powstałych w trakcie transportu.

Krok 1. Narysuj linie początkowe

Wyznacz linie początkowe od których zaczniesz montaż. Jeżeli zaprojektowane ułożenie paneli jest symetryczne – wyznacz po środku linię symetrii i od niej zacznij układanie paneli.

Nie musisz szczególnie przygotowywać ściany do montażu. Fluffo Fix ma w sobie wbudowany środek gruntujący, który doskonale spenetruje każdy rodzaj ściany.

Krok 2. Nałóż klej

Cienką wstęgę kleju nałóż na obrys panelu w odległości ok 2-3mm od jego krawędzi.

Dodatkowo, szczególnie w przypadku większych paneli, nałóż pasek kleju po środku panelu.

Warstwa kleju nie powinna być zbyt wysoka. Jeżeli warstwa jest za wysoka, rozprowadź ją szpachelką lub nożykiem.

Unikaj zabrudzenia powierzchni panelu klejem. Jeżeli zabrudzisz panel klejem – zetrzyj go jak najszybciej. Nie dopuść do zaschnięcia kleju na powierzchni panelu – zdrapywanie zaschniętego kleju może uszkodzić jego powierzchnię.

Nie zaleca się klejenia poszczególnych paneli między sobą.

Krok 3. Przyklej panel

Przyłóż panel do ściany. Dociśnij delikatnie całą dłonią w miejscach nałożenia kleju.

Klej ma silny chwyt początkowy i panel nie odpadnie od ściany. Przyklej wstępnie kilka paneli obok siebie i zacznij je ze sobą pasować.

Krok 4. Popraw pasowanie

Po ułożeniu części paneli należy poprawić ich spasowanie tak, aby nie zostały między nimi szpary czy wolne przestrzenie. W tym celu najefektywniejsze jest przysuwanie paneli między sobą: mocno przyciśnij panel dłonią i przysuwaj go do sąsiedniego panelu.

Na spasowanie paneli masz ok 20-40 minut w zależności od temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Panele wykonane są elastycznej pianki, którą można “naciągnąć” lub “ścisnąć”. Dzięki temu idealnie spasujesz panele między sobą.

Krok 5. Przycinanie paneli

Zaznacz na panelu linię cięcia dodając ok 2-3mm zapasu, Równolegle do linii przyłóż listwę ale nie dociskaj jej do panelu. Cięcie wykonuj od wierzchniej strony panelu.

W przycinaniu paneli Fluffo sprawdzają się popularne nożyki do tapet. Wykonaj najpierw próbę cięcia na niepotrzebnej części panelu. Pamiętaj, że ucięta powierzchnia odsłoni strukturę wewnętrzną panelu. Powierzchnie cięte powinny być zatem dosuwane do prostopadłej ściany, sufitu lub innego elementu zasłaniającego ciętą powierzchnię.

2-3 mm zapasu spowoduje, że panel będzie dokładnie przylegał do sąsiednich paneli i prostopadłej ściany/sufitu.

Krok 6. Włączniki i gniazdka elektryczne

Gniazdka i włączniki elektryczne osadzamy na panelu. Zaznacz na panelu miejsce w którym znajduje włącznik lub gniazdko i wytnij otwór o średnicy mniejszej o 1cm, następnie nałóż większa ilość kleju wokół wyciętego otworu, przyklej panel i załóż obudowę gniazdka mocno dociskając ją do panelu.

Jeżeli gniazdko lub włącznik wypada w miejscu, gdzie panel ma powyżej 2cm grubości, zastosuj odpowiedni dystans dla puszki elektrycznej (do kupienia w każdym sklepie elektrycznym lub specjalistycznym).

Krok 7. Pozostaw panele do wyschnięcia i odkurz

Pozostaw ułożone panele do całkowitego wyschnięcia kleju (24h), następnie odkurz je za pomocą odkurzacza z końcówka do mebli tapicerowanych.

UŻYTKOWANIE

KONSERWACJA I CZYSZCZENIE

  1. Panele można odkurzać za pomocą odkurzacza przy użyciu końcówki do mebli tapicerowanych
  2. Powierzchowne zabrudzenia usuwaj za pomocą wilgotnej gąbki z rozcieńczonym detergentem. Przetrzyj wówczas cały panel tak, aby nie zostawić śladu tarcia w jednym miejscu.
  3. Panele można również odświeżyć. Przed odświeżeniem paneli dokładnie je odkurz, a następnie spryskaj mgiełką wodną. Po 2 minutach wytrzyj panele suchą gąbką.
Udostępnij
Zobacz więcej...
Zobacz wszystkie wpisy