Menu
Moje konto
Szukaj
Koszyk
0

Jak zrobić beton dekoracyjny z szablonem?

Beton dekoracyjny

Beton dekoracyjny na ścianie lub suficie to już znany efekt każdemu kto choć trochę zainteresował się tematem wykończenia wnętrz w ostatnim czasie. Zatem jak to bywa i ten efekt musi ewoluować. Po kolei pojawiały się różne kolory betonu, wykończenia czy dodatki zwiększające blask czy metaliczny efekt. Od pewnego czasu obserwujemy dosłownie wysyp nowych pomysłów na beton dekoracyjny. Tu z pomocą przychodzą szablony do dekoracji w celu odciśnięcia dowolnego wzoru na naszym betonie dekoracyjnym.

SZABLONY – o co z nimi chodzi?

Szablony do odbijania wzorów są znane i wykorzystywane w malowaniu artystycznym od dawna. Jednak dziś przeżywają swój renesans. Teraz odbijamy masę a nie tylko farbę jak to miało miejsce wcześniej. Mamy lepszą technologię aby wzory były bardziej szczegółowe i lepiej wykonane. Nasze szablony są wielokrotnego użytku, dzięki czemu wykonawca inwestuje raz w dany wzór a wykorzystuje go na wielu realizacjach.

Jak odbić wzór na betonie?

Odbicie wzoru z szablonu jest dość prostą sprawą gdy mamy do czynienia z dobrym jakościowo szablonem i materiałem, który się do tego nadaje. Po pierwszej warstwie betonu wybieramy miejsce, w którym chcemy odbić żądany wzór. Przykładamy szablon i zabezpieczamy przed zsunięciem się ze ściany poprzez przyklejenie go taśmą do betonu. Nakładamy beton na szablon tak aby odbić każdy element szablonu i nadmiar ściągamy z szablonu. Nie czekając na wyschnięcie zdejmujemy szablon i możemy odbić wzór w kolejnym miejscu. Podczas wysychania warto wygładzić wzór aby był gładki. Gdy już mamy odbite wzory w wybranych miejscach dokładamy drugą warstwę betonu na reszcie ściany delikatnie najeżdżając na krawędzie naszych wzorów z szablonu.

Efekt jednolity

Gdy zakończymy prace związane z dołożeniem materiału na pozostałej ścianie i uzyskaniem wzoru betonu, po wyschnięciu warto go zaimpregnować. W tym momencie efekt jest gotowy. Mamy delikatne elementy wzoru z szablonu wtopione w beton, nie wyróżniające się w mocno spośród całości. Jednak co jeśli chcemy aby odbite wzory tworzyły bardziej widoczny efekt? Mamy wiele możliwości aby tego dokonać.

Jak wyróżnić taki wzór?

Wzór odbity z szablonu możemy wyróżnić na kilka sposobów. Jednym z nich jest wyróżnienie wzoru poprzez odbicie na nim folii Luxury Kit. Folia jest mocno metaliczna i bardzo dobrze odbija światło. Występuję w kolorach: srebrny, złoty, miedziany i różowe srebro.

Możemy użyć innego koloru betonu na pierwszą warstwę oraz innego koloru betonu do odbicia wzoru z szablonów.

Możemy także zastosować inny kolor tła jedynie pod wzorem z szablonu (np. złoto Art Gold), które znacznie wyróżni odbity wzór na betonie.

Nie musimy się ograniczać jedynie do użycia betonu na wzór z szablonu. Może to być inna masa spełniająca warunki potrzebne do odbicia wzoru z szablonu i współgrająca z betonem (np. płynny metal z naszej oferty).

Jak widać możliwości jest nieskończenie wiele a to wszystko daje możliwości dekorowania ścian przy użyciu odpowiednich mas (BETONER PRESTIGE, BETONER ONCE, ESSENZIA) niemalże bez ograniczeń z gwarancją wyjątkowości. Wszystko to w połączeniu z naszą wyobraźnią ma na celu służyć dekorowaniu ścian i sufitów we wnętrzach aby budować niepowtarzalny klimat i cieszyć ich właścicieli przez wiele lat.

*w tym artykule wykorzystano zdjęcia produktów wyłącznie z oferty Raffaello.

Udostępnij
Zobacz więcej...
Zobacz wszystkie wpisy