Menu
Moje konto
Szukaj
Koszyk
0

Jak zrobić złote fugi w betonie

Beton dekoracyjny z podziałem

Efekt betonu dekoracyjnego to wciąż najczęściej spotykany efekt dekoracyjny na ściany. Zazwyczaj bez żadnych podziałów na ścianie utworzony jako monolit.
Co jednak gdy zechcemy podzielić ścianę na płyty? Jakie fugi i jaki ich kolor?

Jest na to kilka odpowiedzi.

Fugę oczywiście możemy zrobić o dowolnej wielkości stosując taśmę o żądanej szerokości.
Taśmę możemy nakleić jeszcze przed podkładem lub na pierwszą warstwę betonu zależnie od efektu jaki chcemy uzyskać.
Dodatkowo kolor fugi może być też dowolny. Możemy zostawić fugę w kolorze betonu nie malując jej dodatkowo, jednak gdy zechcemy bardziej wyróżnić ten podział na płyty warto pomalować fugi w kolorze kontrastującym.

Poniżej zdjęcie przedstawiające kolor podziałów złoty przy użyciu farby Art Gold oraz kolor podziałów grafitowy metalik z wykorzystaniem farby Art Metalico

Kiedy malować fugę?

Przedstawiamy trzy sposoby na fugę w kolorze innym od betonu:

  1. Malujemy fugę jeszcze przed położeniem podkładu pod beton dekoracyjny. Oczywiści ściana powinna być odpylona i zagruntowana. Po wyschnięciu farby naklejamy taśmę i dopiero przystępujemy do pierwszego etapu efektu betonu dekoracyjnego jakim jest podkład kwarcowy. Z tej opcji możemy skorzystać gdy chcemy zrobić beton jednowarstwowy Once.
  2. Malujemy fugę na pierwszej warstwie betonu. Beton powinien być wyschnięty. Po namalowaniu fugi oklejamy ją taśmą o żądanej szerokości i nakładamy drugą warstwę betonu. Oczywiście dotyczy to efektu dwuwarstwowego betonu Prestige
  3. Malujemy fugę na gotowym betonie dekoracyjnym. Ta opcja jest znacznie trudniejsza i wymaga dużej precyzji. Jednak daje nam możliwość dorobienia podziału na istniejącym już betonie dekoracyjnym.

Tak prezentuje się czarny beton ze złotem, który pomimo ciemnego koloru nie ma efektu ciężkiego betonu architektonicznego a wręcz za sprawą złotych podziałów tworzy niepowtarzalny efekt betonu architektonicznego, który z powodzeniem dopasuje się do naszego wnętrza.

Poniżej przedstawiamy film instruktażowy jak zrobić beton architektoniczny na którym są tworzone złote podziały, oraz film w którym dowiesz się jak wykonać beton strukturalny na ściany z użyciem szablonu oraz czym pomalować beton aby utworzyć tło pod szablon.

Artykuł powstał z wykorzystaniem produktów Raffaello:

  • Beton dekoracyjny Once
  • Beton dekoracyjny Prestige
  • Art Gold złota farba
  • Art Metalico metaliczna farba
Udostępnij
Zobacz więcej...
Zobacz wszystkie wpisy