Menu
Moje konto
Szukaj
Koszyk
0

Sztukateria, gzymsy, listwy…

Listwy przysufitowe poliuretanowe

Gzymsy to rozwiązanie znane w architekturze od wielu lat.

Już dawno temu stosowane były pilastry, gzymsy, filary oczywiście nie zabrakło rozet.

Dziś nasze wnętrza zdobią te same rozwiązania, jednak dziś podano inaczej, z innych materiałów. Są znacznie lżejsze i łatwiejsze w montażu oraz bardziej funkcjonalne.

Różnorodność typu wzorów podpasuje dowolnej stylistyce.

Listwy sufitowe to elementy dekoracyjne, które totalnie odmienią Twoje wnętrze.

Sztukateria wewnętrzna pełni rolę dekoracyjną a także to dobry sposób na zamaskowanie rur, przewodów czy choćby karnisza przy użyciu maskownicy.
Element jakim jest gzyms wpływa na to jak goście postrzegają Twój dom

Materiał z jakiego zostały wykonane to poliuretan a czasem są wykonane z polimeru. Dzięki temu listwy zamontowane na ścianie czy suficie mają piękny równy kształt i są łatwe w montażu

Montaż odbywa się przy pomocy kleju do listew wyciskanego z tuby.

Ważne aby na łączenia użyć specjalnego kleju do łączeń aby zminimalizować ryzyko pęknięcia na połączeniach
W ofercie mamy również listwy przysufitowe, ścienne i podłogowe w opcji flex, które wykładają się po łuku

Sztukateria wewnętrzna może być zastosowana niezależnie od rodzaju pomieszczeń, może być w łazienkach, kuchniach, przedpokojach czy w salonie, na całej ścianie bądź tylko na jednej lub między oknami. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

Listwy są odporne na wilgoć i bez wątpliwości możemy te produkty użyć bez względu na funkcję pomieszczenia w naszym domu.

Do montażu listew nie jest niezbędny projekt.

Możemy w prosty sposób sami upiększyć sufit czy ścianę

Listwy to rodzaj materiału często wybierany przez projektantów jako ozdobę mieszkania swoich klientów

Listwy na ścianę

Listwy ścienne służą do tworzenia różnorodnych dekoracji ściennych. Małe listwy najlepiej sprawdzą się w formie ramek i paneli ściennych. Większe profile będą odpowiednie do stworzenia odcięć na ścianie. Listwy ścienne wykonane są z dwóch typów materiału: PolyForce oraz ProFoam. Listwy wykonane z PolyForce cechują się najwyższą odpornością na uszkodzenia. Tworzywo ProFoam daje natomiast możliwość tworzenia wyraźnych i głębokich zdobień. Wszystkie listwy są wodoodporne, dzięki czemu mogą być stosowane w łazienkach i kuchniach. Na stronie znajdziesz wiele inspiracji do wykorzystania listew ściennych w swoim domu.

Listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe to niezbędny element każdego wnętrza. Stanowią estetyczne wykończenie pomiędzy podłogą, a ścianą. Podczas wyboru, warto kierować się zarówno pięknym wyglądem listwy, jak i funkcjonalnością. Nasze listwy przypodłogowe wykonane są z niezwykle trwałego materiału PolyForce, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia i działanie wody. Posiadają też specjalne przestrzenie na ukrycie przewodów i kabli. Listwy pokryte są podkładem, który ułatwia rozprowadzanie i wchłanianie kolejnych warstw farby. Jeśli poszukujesz listwy gotowej do bezpośredniego montażu, wybierz produkt pokryty ekskluzywnym, satynowym lakierem, niewymagającym malowania listwy farbą.

Listwy karniszowe

Listwy karniszowe to doskonały sposób zamaskowania karnisza, który często nie stanowi atrakcyjnej dekoracji wnętrza. Specjalnie wyprofilowany kształt pozwala na umiejscowienie z tyłu listwy oświetlenia LED, dodatkowo eksponującego aranżację przestrzeni okiennej. Listwy stanowią wygodną alternatywę dla zabudowy kartonowo-gipsowej, która wymaga znacznie większych nakładów finansowych i czasowych. Montaż polega jedynie na przyklejeniu listwy do sufitu oraz ewentualnym pomalowaniu jej dowolną farbą wodną.

Gzymsy z poliuretanu

Listwy sufitowe to element dekoracyjny, który może całkowicie odmienić Twoje wnętrze. Listwy wykonane są z lekkiego, ale bardzo trwałego tworzywa, które umożliwia montaż na wysokościach. W zależności od wielkości i stylu Twojego wnętrza, możesz wybierać spośród listew małych i dużych, oraz tych gładkich i ornamentacyjnych. Listwy pokryte są biała farbą podkładową, która stanowi wygładzającą bazę pod kolejne warstwy farby. Wnętrze ozdobione listwami sufitowymi daje efekt pomysłowości i dbałości o detale.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się listwy poliuretanowe zagruntowane w kolorze białym, które są specjalnie przygotowanie pod malowanie na kolor wybrany przez Klienta przy użyciu farby.
Oferujemy między innymi listwy producentów Mardom decor, Orac decor, Creativa i innych

Udostępnij
Zobacz więcej...
Zobacz wszystkie wpisy